• srold.com 11.10.2019 Tarihinde yayın hayatına başladı..
    moderasyon ekibi için alımlar çok yakında..

Lotus Online Season I

Chandler

Srold Üyesi
Katılım
5 Şub 2021
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Puanları
1


Yıllarca Silkroad Online üzerinde birçok değişiklik yapıldı ve hala da yapılmaya çalışıyor. Sistemsel olarak yapılan değişiklikler oyunu oynanış amacından ve mantığından uzaklaştırarak farklı bir oyun haline getiriyor. Hiçbiriniz karakterinizi güçlendirecek ekipmanları elde etmek için oranları belirsiz olan kutuları açmak istemediniz. Hiçbiriniz bu oyuna başladığınız zamanlarda farklı birşey aramadınız, bir yenilik beklemediniz. İpekyolu' nda ki rekabete dahil olabilmek için yarıştınız. Birçok oyunda birkaç gün deneme sürecinden sonra karşınıza çıkarılan mantık dışı rekabet alanlarını istemediniz. Sadece oyunun geliştirilen ve aylarca test edildikten sonra sizlere sunulan, konsept olarak İpekyolu' nun dışına çıkmayan özelliklerine hayran kaldınız. Biz de 2005' li yıllarda kalmış olan bu sistemi arzuladığınızın farkındayız. Ancak bazı yeniliklerden kopamadığınızın ve bunu artık İpekyolu' nun yeni rekabet alanları olarak gördüğünüzün ve bazı yeniliklerin İpekyolu konseptinin dışına çıkmadığına kanaat getirdik. Lotus Online, deneyimli ve profesyonel kadrosu ile birlikte 19 Şubat 21:00' da özlediğiniz eski günlere geri dönebilmeniz için kapılarını siz değerli oyuncularına açıyor.


Zaman yolculuğuna hazır mısınız? Hatırlamakla kalmayın, hatırladıklarınızı yaşayın...
Açık Beta: Açık Beta sürecinde oyuncularımıza sorunları değil oyunumuzu tanıtmak istiyoruz. Bunun için uzun bir süre boyunca Kapalı Beta sürecinde oyunun her noktası ayrı ayrı en ince ayrıntısına kadar test edilmiştir.


Açık Beta Faz I [15.02.2020]: Lotus Online sunucuları oyunu tanımanız ve aklınıza takılabilecek sorunların olmadığını test etmeniz için 15.02.2020 tarihinde siz değerli oyuncularımıza kapılarını açacaktır. Bu süre zarfında oyun içeriklerini yakından inceleyerek büyük açılış için stratejileriniz belirleyebilirsiniz. Bu aşamada 1. seviye olarak başlayacaksınız, büyük açılış da karakterinizi en hızlı şekilde en yüksek seviyeye nasıl ulaşacağını görmeniz amacıyla, sunucularımız sizleri bekliyor olacaktır. Bu süreçte sizleri çok yormayacak olsak da birçok oyuncu büyük açılış için nasıl bir strateji izleyeceğini deneyimleyecektir.


Açık Beta Faz II [16.02.2020]: Bu aşamada ise tüm oyuncuların dün açmış oldukları karakteri sıfırlanarak en fazla 1 saat sürecek bakım ardından Saat 21:00’ da açılacaktır. Bu aşama süresince oyuncularımı 80 Level olarak başlayacakları oyunda item ve skill dengelerini, oyunumuzun başarı oranlarını, oyuna eklenen yeni etkinlikleri yakından görüp test edebileceklerdir.


Açık Beta Fortress War [17.02.2020]: Lotus Online' da yapılacak olan ödüllü Jangan Kale Savaş' ına tüm ekipleri görmekten mutluluk duyacağız. Uzun zaman boyunca unutulan Silkroad Online' ın nostalji kokan Jangan Kale' sin de unutulan taktikler tekrar hatırlanacak ve yenilerinin ekleneceğine eminiz. Yapılacak olan Kale Savaş' ı sonucunda ise büyük açılış da kaleye sahip olan ekibi 10.000 Silk bekliyor olacak.


Büyük Açılış [19.02.2020]: Beta süreçleri sonlandırıldıktan sonra oyunumuz 19 Şubat 21:00’ da büyük bir serüvenin başlaması amacıyla bakıma alınacaktır. Bu süre zarfında beta sürecinde oluşabilecek hatalar giderilecek, sunucu, database ve filter verileri sıfırlanacaktır.
Birçok kişinin Lotus Online’ ı beklediğinin farkındayız ve bu bizi oldukça memnun ediyor. Sizlerin bu ilgisini kasılma alanlarımızın da göğüslemesi bizim için büyük önem taşımaktadır. Bu yüzden oyunumuzda Niya Magelerin hakimieyet göstereceği birçok Klon Harita ekleme kararı aldık. Bu sayede kasılma süreci ve akabinde botlayabileceğiniz geniş haritalar oyuna entegre edilmiştir.
Dünya' da birçok insan birçok konu hakkında iki tarafa ayrılıyor. Bu olayın Silkroad Online içinde var olduğunun bilincindeyiz. Unique' ciler ve PVP' ciler sizleri yani bu ayrımın bir tarafındaki Unique' cileri tabii ki de düşünmeden geçemezdik. Normal unique kovalamaktan/kesmekten birçok insanın ne derece zevk aldığını bildiğimizden buraya da ufak bir rekabet parametresi koymak istedik. Bir yandan unique kesmekten keyif alırken bir yandan da kazanacağınız Honor Pointler ile karakterinizi gücüne güç katacaksınız. Bunun yanı sıra her hafta sıfırlancak olan Unique Rank etkinliğinden kazanacağınız silkler ile karakterinizi daha hızlı bir şekilde güçlendirebileceksiniz.Guild & Union Limitleri
Rekabeti aktif tutmak ve yeni oluşumların önünü açmak adına Lotus Online’ da;

Guild Limit:24
Union Limit:2 olarak belirlenmiştir.

Guildler 5 Level olarak açılacak olup, oyuncular grand nameleri belirlemek veya değiştirmek için Guild Masterları ile iletişime geçmek zorunda kalmayacaktır.

Special Lotus Suit
Lotus Suitler özel olarak tasarlanmış, karakterlerinize ekstra özellikler kazandıran Job Kıyafetleridir. Bu kıyafetleri Gold Begger Gluttony NPCsi’ nden temin edebilirsiniz.

Job Cave
Oyunun birçok farklı noktasında eskiye yönelik olan özlemimizi ve özleminizi duyurmaya çalıştık. Ama ne kadar eski günlere hasret kalsak da Silkroad Online' a 110 Cap' de başarılı bir etkinlik olarak eklenen Job Cave alanını ve orda yaşanacak rekabeti göz ardı etmemiz doğru olmayacaktı. Bununla birlikte Job Cave konusunda bu tavrımızın dışına çıkmayarak orijinal Job Cave’ i kullanmaya karar verdik. Birçok proje de karşılaştığınız üzere tasarlanan hiçbir Job Cave orjinalinin yerini tutmuyor ve bunun yanı sıra kısıtlı alanlardan dolayı rakiplerin taktiksel şekilde hareket etmesini engelliyor.Lotus Online' da sizleri job aktivitelerinde yormamak adına kervan yolunu yeni baştan tasarladık. Bu adım, uzun süren ve sıkıcı hale gelen kervan sistemini optimize etmek adına atılmış bir adımdır. Bu sayede kervan çekme süresi kısaltılmıştır. Bu yenilik job aktivitesinin sıkıcılık düzeyini düşürürken bir yandan da thieflerin traderları bulmasını kolayaştırarak job savaşlarını daha aktif bir şekilde ön planda tutulmasına yol açacaktır.

Gelelim Lotus Online' da en merak ettiğiniz konuya. Lotus Online' da sizlerin emeklerini sürekli olarak bir kenara atıp yeni SOX eşyalar getirerek veya elinizde olan SOX eşyaları güçlendirmek için günlerce çabalamanıza gerek kalmayacak. 8 derece last tier itemlardan sonra elde etmeniz gereken tek item Seal Of Lotus olacaktır.

Nasıl Elde Edilir?

Seal Of Lotus' u elde etmek için önünüzde iki seçenek mevcuttur. Bunlar;

Lotus Online' da rekabet edeceğiniz alanlardaki Unique' lerden drop olarak elde edeceğiniz Lotus Crateler de saklı olacak.
ya da
74+ yaratıklardan drop olarak elde edebileceksiniz.

Ancak sizlere yukarıda da belirttiğimiz gibi bu oyunun adı İpek Yolu. Kısacası bu oyunda mesleklerin büyük bir önemi var ve bu yüzden Seal Of Lotus Kolyelerinizi yalnızca Job Cave Unique' lerini keserek elde edebileceksiniz.

Lotus Online’ da sizler için tasarlanmış iki adet crate mevcuttur. Lotus ve Special Crateler, etkinlikler de başarı gösteren ekiplerin Lotus Crateler ile Seal Of Lotus ekipmanlara kolaylık ulaşmasını sağlarken, Special Crateler ise sizlerin İpek Yol' nda gösterdiğiniz emeklerin karşılığı olarak sizlere Gold Dragon Flag teslim etmek için tasarlanmıştır. Bu Cratelerin başarı oranları ise;

Lotus Crate İçerikleri;

Seal Of Lotus 25%
Empty 75%

Special Crate İçerikleri;

Gold Dragon Flag 10%
Global Chatting 1x 15%
Reverse Scrool 3x 25%
HP 500 20%
MP 500 20%
Empty 10%

Survival Arena etkinliğimiz gün içerisinde belirlenen saatlerde başlayan ve 10 dakika boyunca sizlerin aynı kıyafetler ile isimleriniz görünmeden, petlerinizi açmadan arena içerisindeki herkes ile bireysel olarak savaşabileceğiniz bir aktivitedir. İçeride keseceğiniz her rakipten 1 honor puanı kazanır ve öldüğünüzde honor puanı kaybetmezsiniz. Ancak bu sistemin açıcığını bazı oyuncuları çıkarları doğrultusunda kullanabileceğini göz önünde bulundurarak. Bir karakteri sadece 2 defa kestikten sonra bir sonraki öldürmenizde herhangi bir honor puanı kazanamayacaksınız.


Survival Arena ‘da isimler gizlidir ve otomatik cape mevcuttur.
girişler etkinlik teleportundan yapılır.
Burada zerk kullanıma kapalıdır.
Her karakter aynı suit ile başlar.
Her kill +1 honor point vermektedir Aynı kişiden en fazla 2 kere honor point elde edebilirsiniz.


Survival Arena Dynamic Rank Ödülleri;

1* 150 silk ve Lotus Crate
2* 100 silk ve Special Crate
3* 100 silk

Birçoğu serverın aksine biz ekip olarak Battle Arena eventinin oyun içerisindeki rekabetin büyük bir parçası olarak görüyoruz. Bu nedenle Battle Arena etkinliğini bir adım daha öne taşımak adına ilerleyen günlerde NPC üzerinden elde edeceğiniz scroolların elde edilmesinde Arena Coin büyük rol oynamaktadır. Oyunumuz içerisinde kullanılacak olan Battle Arena Map' i klasik Battle Arena Score Map' idir. Birçoğunuzun defalarca bu etkinliğe katıldığı ve en ince ayrıntısına kadar bildiğininizin farkındayız. Ancak kısaca değinmek gerekirse bu etkinlik de takvim de belirtilen süreler zarfında random veya partyli bir şekilde giriş sağlayarak içeri de her halükarda birer party olacak ve safe zone a ışınlanacaksınız. Akabinde bir yandan harita içerisindeki mobları ve rakiplerinizi keserek puan kazanacaksınız. Etkinlik sona erdiğinde en yüksek puan' a sahip party üyeleri 5 arena coin ve 5 honor puanı kazanırken kaybeden taraf ise 2 arena coin ve 1 honor puanı ile şehre dönecektir. Etkinlik başlangıcında haritanın en üst katında bulunan Elite, katleden party e yüksek bir puan vermek için sizleri bekliyor olacak.


Battle Arena etkinliği takvimde belirtilen zamanlardan 10 dakika öncesinde notice olarak duyurulacaktır.
Harita içerisinde 1 dakika dan fazla hareketsiz kalmak etkinlikten diskalifiye edilmenize ve şehre herhangi bir ödül almadan ışınlanmanıza neden olacaktır.

Kazandığınız Arena Coinleri Lotus Anger NPC' sinde harcayabilirsiniz.Madness etkinliği birçok server da karşılaştığınız ve birçoğunuz da severek katıldığı bir etkinlik. Bizde bunu bildiğimizden dolayı sizleri Lotus Online' da bu etkinlikten mahrum bırakmak istemedik. Madness etkinliği bilindiği üzere oyuncuların partylerle veya solo olarak içeriye girip içeride bir yandan rakiplerini keserek eğlenip diğer yandan ise farklı partylerin unique keserek eğlendiği bir etkinlik. Guild/Union bazlı bu etkinlikde rakiplerinizin unique kesmesine engel olarak arkadaşlarınızın unique keserken ki sürede daha rahat hareket etmesi ve yapacağı saldırıların daha fazla olmasını sağlarken diğer bir yandan rakiplerinize karşı güçlü bir party kurarak uniqueler için rekabete girebilirsiniz.

Açıkçası PVP severlerin de Unique severlerinde eğlenebileceği bir etkinlik.

Birçoğunuzun her gece karakterlerinizi sırf bu etkinlik için sahaya çıkartıp, günlerce karakterlerini yapılandırdığı etkinlik olan Medusa, takvimde belirttiğimiz saat de, odasında sizler ile savaşmak için doğacaktır. Oyundaki en ateşli rekabet olacağını düşündüğümüz bu etkinlik, sizler için en optimize hali ile oyunumuza entegre edilmiştir. Ancak birçoğunuzun sevineceği birçoğunuzun da üzeleceğini düşündüğümüz entegre sistemizde Medusa günde sadece 1 defa Default olarak spawn olacaktır. STR karakterler arası bu rekabetin adil ve yeteri kadar etkin olmadığını düşünmemizden oyunda ne yazık ki STR Medusa eklememe kararı aldık. Medusa takvimde belirtilen saatlerinde Default olarak bir kez spawn olacaktır. INT karakterler Medusa için birbirleriyle yarışırken STR karakterler ise rakiplerinin saldırılarını engellemek için büyük bir rekabet içerisinde olacak.Silkroad Online' ın yıllarca oynanmasının, dostlukların ve hatta ailelerin kurulduğu bu etkinlik için elimizden gelen çalışmaları yaptık. Pazar günler sizleri bekleyen bu etkinlikte, guildler bütük yeteneklerini göstererek Jangan ve Bandit kalelerinin sahibi olmak için amansız bir rekabete girecek. Burda playerlar değil mensubu olduğunuz guildler konuşulacak.

FORTRESS WAR

Sadece Jangan ve Bandit Kalesi Aktiftir.


KAYITLAR

Pazar Saat 21:00’a kadar kale savaşı kayıtları açıktır

SAVAŞ

Pazar günü 21:00 - 22:30 saatleri arası.

“FW KILL COUNTER”

Kill rank sistemi aktiftir.
Böylece hangi guild kaç kişi öldürmüş sağ tarafta bulunan Dinamic Rank ekrandan takip edebileceksiniz.


 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst